Podgorica – Na društvenoj mreži Facebook pojavila se nova lažna stranica koja se predstavlja kao Erste banka, a cilj joj je prevara korisnika i krađa njihovih ličnih podataka. Ukoliko korisnici ove društvene mreže dobiju poruku sa obavještenjem da su osvojili nagradni vaučer i sa zahtjevom da pošalju svoje lične podatke, nikako to ne treba da rade jer je u pitanju prevara. Primjer posta na lažnoj Facebook stranici:

 

Erste banka od klijenata nikada neće tražiti da šalju lične podatke (npr.  fotografišu lična dokumenta, naprave selfie) i pošalju ih putem društvenih mreža ili emailom. 

Savjetujemo klijentima da budu veoma oprezni na internetu i prilikom korišćenja mobilnih uređaja i aplikacija, kao i da se pridržavaju svih bezbjednosnih preporuka. Više o bezbjednosti na internetu možete pročitati na ovom linku.

Ako primijete bilo kakve sumnjive poruke, građanima preporučujemo da prijave lažnu stranicu Facebooku. Dodatno, prevara se može prijaviti  i nacionalnom CIRT-u (Tim za odgovor na računarske incidente). Erste banka je prijavila ovu lažnu stranicu i pokušaj prevare CIRT-u.

 

Za dodatne informacije:
Erste Bank AD Podgorica, 81000 Podgorica, Arsenija Boljevića 2A, www.erstebank.me
Služba komunikacija
Dragana Crvenica, tel: +382 20 440 448; mob: +382 63 299 800; email: dcrvenica@erstebank.me